Duathlon

August 17, 2014

Preliminary (unofficial) results, posted August 18, 2014, 08:34 am

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                    Division/Place  Sex/Place
    1     53:45  27.9  184  Michael Perree, North Harbour                 1 / M20-39      1 / M
    2     53:55  27.8  175  Quentin Fogarty, Auckland City Tri Club       2 / M20-39      2 / M
    3     54:09  27.7  265  Dominic Dyer, None                            1 / XT            / X
    4     54:13  27.7  259  Clarke Ellise                                 3 / M20-39      3 / M
    5     54:39  27.4  188  Nicolo Oporto, North Harbour                  1 / MU20        4 / M
    6     54:42  27.4  250  David Lee, Taranaki                           4 / M20-39      5 / M
    7     54:49  27.4  228  Matthew Roets, North Harbour                  2 / MU20        6 / M
    8     55:01  27.3  245  Michael Calway, No club                       5 / M20-39      7 / M
    9     55:03  27.3  176  Hayden Moorhouse, Triathlon Tauranga          6 / M20-39      8 / M
   10     55:06  27.2  235  Richard Taylor, Triathlon Tauranga            1 / M40-59      9 / M
   11     55:18  27.1  266  Rob Dallimore, Auckland                       7 / M20-39     10 / M
   12     55:59  26.8  203  Marc Hughes, Waitakere                        2 / M40-59     11 / M
   13     56:07  26.7  193  Jack Robinson, North Harbour                  3 / MU20       12 / M
   14     56:19  26.6  236  BRAD CULLEN, No club                          4 / MU20       13 / M
   15     56:20  26.6  256  Louis Fraysse, North Harbour                  8 / M20-39     14 / M
   16     56:25  26.6  264  Neil Millar, Nhtc                             3 / M40-59     15 / M
   17     56:26  26.6  249  Steve Wenzlick, Triathlon Tauranga            4 / M40-59     16 / M
   18     56:30  26.6  225  Sam Kettle, Hawkes Bay                        9 / M20-39     17 / M
   19     56:32  26.5  227  Joshua Chapman, Pohutukawa Coast              5 / MU20       18 / M
   20     56:35  26.5  269  Arian Hieliema, None                         10 / M20-39     19 / M
   21     56:37  26.5  267  Scott Vaughan, Auckland                       5 / M40-59     20 / M
   22     56:46  26.4  258  James Edwards, Whagarei                       6 / MU20       21 / M
   23     57:09  26.2  166  Flynn Barron, Auckland City Tri Club          7 / MU20       22 / M
   24     57:17  26.2  219  Ben Chidgey, Black Sands                     11 / M20-39     23 / M
   25     57:19  26.2  239  Cameron Low, No club                          8 / MU20       24 / M
   26     57:23  26.1  260  Ivan Bartley, Act                            12 / M20-39     25 / M
   27     57:28  26.1  180  Tony Emett, Triathlon Tauranga                6 / M40-59     26 / M
   28     57:35  26.0  263  Mike Hardiman, Whangarei                      7 / M40-59     27 / M
   29     57:44  26.0  204  George Ellett, No club                        9 / MU20       28 / M
   30     57:47  26.0  159  Dreydon Sobanja, Auckland City Tri Club       8 / M40-59     29 / M
   31     58:05  25.8  179  Nathan Livingstone, Auckland City Tri C…      9 / M40-59     30 / M
   32     59:10  25.4  224  Luke Meadowcroft, No club                    10 / MU20       31 / M
   33     59:12  25.3  191  Ross Plumpton, Auckland City Tri Club        10 / M40-59     32 / M
   34     59:30  25.2  190  David Metcalfe, North Harbour                13 / M20-39     33 / M
   35     59:43  25.1  242  Pip Meo, North Harbour                        1 / F20-39      1 / F
   36     59:56  25.0  254  Molly Swanson, Act                            2 / F20-39      2 / F
   37     59:58  25.0  213  Reuben Tucker, No club                       14 / M20-39     34 / M
   38   1:00:11  24.9  181  Dave Logan, North Harbour                    11 / M40-59     35 / M
   39   1:00:19  24.9  253  Tim Morrison                                 12 / M40-59     36 / M
   40   1:00:40  24.7  247  David Mattson, Auckland City Tri Club        13 / M40-59     37 / M
   41   1:00:46  24.7  238  Chris Trent, No club                         15 / M20-39     38 / M
   42   1:00:51  24.6  252  Jaroslav Bobak, North Harbour                16 / M20-39     39 / M
   43   1:01:00  24.6  268  Mark Richardson, No                          14 / M40-59     40 / M
   44   1:01:03  24.6  222  Roger Spice, Auckland City Tri Club          15 / M40-59     41 / M
   45   1:01:05  24.6  160  Geoff Jorgensen, Auckland City Tri Club      17 / M20-39     42 / M
   46   1:01:39  24.3  261  Fiona Southorn, Whagarei                      1 / F40-59      3 / F
   47   1:01:53  24.2  229  Josh Knox, No club                           11 / MU20       43 / M
   48   1:02:44  23.9  226  Matt Smith, No club                          18 / M20-39     44 / M
   49   1:02:47  23.9  243  Mark Craig, North Harbour                    16 / M40-59     45 / M
   50   1:02:49  23.9  178  Chris Ludman, No club                        19 / M20-39     46 / M
   51   1:02:55  23.8  197  Brian Astridge, Auckland City Tri Club       20 / M20-39     47 / M
   52   1:03:18  23.7  199  Oscar England, North Harbour                 12 / MU20       48 / M
   53   1:03:28  23.6  210  Vicki Wade, Tri-Sport Taupo                   2 / F40-59      4 / F
   54   1:03:42  23.5  248  Lauren Hendrickson, Auckland City Tri C…      1 / FU20        5 / F
   55   1:04:03  23.4  223  David Musson, No club                        21 / M20-39     49 / M
   56   1:04:04  23.4  270  Andrew Smith, None                           22 / M20-39     50 / M
   57   1:04:06  23.4  244  Hernan Loureiro, No club                     23 / M20-39     51 / M
   58   1:04:14  23.4  192  Steve Williamson, Auckland City Tri Club     17 / M40-59     52 / M
   59   1:04:23  23.3  230  Charlie Knox, No club                        13 / MU20       53 / M
   60   1:04:28  23.3  232  Danielle Parkinson, North Harbour             3 / F20-39      6 / F
   61   1:04:37  23.2  237  Tim Jones, No club                           18 / M40-59     54 / M
   62   1:04:51  23.1  257  Rhonda Lee, Waitakere                         4 / F20-39      7 / F
   63   1:04:53  23.1  207  Elle Wintle, No club                          2 / FU20        8 / F
   64   1:05:20  23.0  194  Mark Robinson, No club                       19 / M40-59     55 / M
   65   1:05:28  22.9  240  Luuk Van Basten Batenburg, North Harbour     20 / M40-59     56 / M
   66   1:05:37  22.9  231  Phil O'Keefe, No club                        21 / M40-59     57 / M
   67   1:06:32  22.5  183  Alan Fletcher, Auckland City Tri Club         1 / M60+       58 / M
   68   1:06:46  22.5  217  Hannah Wells, North Harbour                   5 / F20-39      9 / F
   69   1:07:04  22.4  164  Alejandro Paredes, Auckland City Tri Cl…     24 / M20-39     59 / M
   70   1:07:37  22.2  171  Paul Miller, Triathlon Tauranga              22 / M40-59     60 / M
   71   1:07:40  22.2  206  Peter Landon-Lane, Auckland City Tri Cl…     23 / M40-59     61 / M
   72   1:08:34  21.9  205  Will Ellett, No club                         14 / MU20       62 / M
   73   1:08:52  21.8  195  Michael Buenaflor, No club                   25 / M20-39     63 / M
   74   1:08:57  21.8  185  Hamish Ross, North Harbour                   26 / M20-39     64 / M
   75   1:09:13  21.7  209  Blake Miller, Triathlon Tauranga              1 / MT         65 / M
   76   1:09:15  21.7  165  Victoria Apablaza, No club                    6 / F20-39     10 / F
   77   1:10:03  21.4  262  Joe Martin                                   24 / M40-59     66 / M
   78   1:10:29  21.3  189  Wil Verar, Auckland City Tri Club            27 / M20-39     67 / M
   79   1:10:53  21.2  208  Kerry-Ann Harris, No club                     3 / F40-59     11 / F
   80   1:11:42  20.9  255  Jim Swanson, Act                             25 / M40-59     68 / M
   81   1:12:07  20.8  234  Leticia Hughes, Waitakere                     1 / FT         12 / F
   82   1:12:30  20.7  246  Kevin Barker, No club                        26 / M40-59     69 / M
   83   1:13:32  20.4  221  Chris Buddle, No club                        27 / M40-59     70 / M
   84   1:15:10  20.0  212  David Allen, No club                         28 / M40-59     71 / M
   85   1:15:34  19.9  233  Hans Buwalda, Auckland City Tri Club          2 / M60+       72 / M
   86   1:17:28  19.4  177  Kate Feickert, Triathlon Tauranga             7 / F20-39     13 / F
   87   1:17:30  19.4  187  Lachlan Wilson, No club                      28 / M20-39     73 / M
   88   1:17:31  19.4  186  Leticia Tovar, Auckland City Tri Club         8 / F20-39     14 / F
   89   1:18:08  19.2  211  Pippa O'Regan, No club                        4 / F40-59     15 / F
   90   1:18:49  19.0  182  Shaun Houlahan, Auckland City Tri Club       29 / M40-59     74 / M
   91   1:19:19  18.9  173  Ivan Sim, No club                            29 / M20-39     75 / M
   92   1:19:30  18.9  241  Ian Chapman, No club                         30 / M40-59     76 / M
   93   1:21:38  18.4  168  Shaun Tan, No club                           30 / M20-39     77 / M
   94   1:26:02  17.4  162  Jaydene Cargill, No club                      9 / F20-39     16 / F
   95   1:39:40  15.1  251  Tony Hartnett, Waitakere                      3 / M60+       78 / M

Male

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     53:45  27.9  184  Michael Perree, North Harbour                      1
    2     53:55  27.8  175  Quentin Fogarty, Auckland City Tri Club            2
    3     54:13  27.7  259  Clarke Ellise                                      4
    4     54:39  27.4  188  Nicolo Oporto, North Harbour                       5
    5     54:42  27.4  250  David Lee, Taranaki                                6
    6     54:49  27.4  228  Matthew Roets, North Harbour                       7
    7     55:01  27.3  245  Michael Calway, No club                            8
    8     55:03  27.3  176  Hayden Moorhouse, Triathlon Tauranga               9
    9     55:06  27.2  235  Richard Taylor, Triathlon Tauranga                10
   10     55:18  27.1  266  Rob Dallimore, Auckland                           11
   11     55:59  26.8  203  Marc Hughes, Waitakere                            12
   12     56:07  26.7  193  Jack Robinson, North Harbour                      13
   13     56:19  26.6  236  BRAD CULLEN, No club                              14
   14     56:20  26.6  256  Louis Fraysse, North Harbour                      15
   15     56:25  26.6  264  Neil Millar, Nhtc                                 16
   16     56:26  26.6  249  Steve Wenzlick, Triathlon Tauranga                17
   17     56:30  26.6  225  Sam Kettle, Hawkes Bay                            18
   18     56:32  26.5  227  Joshua Chapman, Pohutukawa Coast                  19
   19     56:35  26.5  269  Arian Hieliema, None                              20
   20     56:37  26.5  267  Scott Vaughan, Auckland                           21
   21     56:46  26.4  258  James Edwards, Whagarei                           22
   22     57:09  26.2  166  Flynn Barron, Auckland City Tri Club              23
   23     57:17  26.2  219  Ben Chidgey, Black Sands                          24
   24     57:19  26.2  239  Cameron Low, No club                              25
   25     57:23  26.1  260  Ivan Bartley, Act                                 26
   26     57:28  26.1  180  Tony Emett, Triathlon Tauranga                    27
   27     57:35  26.0  263  Mike Hardiman, Whangarei                          28
   28     57:44  26.0  204  George Ellett, No club                            29
   29     57:47  26.0  159  Dreydon Sobanja, Auckland City Tri Club           30
   30     58:05  25.8  179  Nathan Livingstone, Auckland City Tri C…          31
   31     59:10  25.4  224  Luke Meadowcroft, No club                         32
   32     59:12  25.3  191  Ross Plumpton, Auckland City Tri Club             33
   33     59:30  25.2  190  David Metcalfe, North Harbour                     34
   34     59:58  25.0  213  Reuben Tucker, No club                            37
   35   1:00:11  24.9  181  Dave Logan, North Harbour                         38
   36   1:00:19  24.9  253  Tim Morrison                                      39
   37   1:00:40  24.7  247  David Mattson, Auckland City Tri Club             40
   38   1:00:46  24.7  238  Chris Trent, No club                              41
   39   1:00:51  24.6  252  Jaroslav Bobak, North Harbour                     42
   40   1:01:00  24.6  268  Mark Richardson, No                               43
   41   1:01:03  24.6  222  Roger Spice, Auckland City Tri Club               44
   42   1:01:05  24.6  160  Geoff Jorgensen, Auckland City Tri Club           45
   43   1:01:53  24.2  229  Josh Knox, No club                                47
   44   1:02:44  23.9  226  Matt Smith, No club                               48
   45   1:02:47  23.9  243  Mark Craig, North Harbour                         49
   46   1:02:49  23.9  178  Chris Ludman, No club                             50
   47   1:02:55  23.8  197  Brian Astridge, Auckland City Tri Club            51
   48   1:03:18  23.7  199  Oscar England, North Harbour                      52
   49   1:04:03  23.4  223  David Musson, No club                             55
   50   1:04:04  23.4  270  Andrew Smith, None                                56
   51   1:04:06  23.4  244  Hernan Loureiro, No club                          57
   52   1:04:14  23.4  192  Steve Williamson, Auckland City Tri Club          58
   53   1:04:23  23.3  230  Charlie Knox, No club                             59
   54   1:04:37  23.2  237  Tim Jones, No club                                61
   55   1:05:20  23.0  194  Mark Robinson, No club                            64
   56   1:05:28  22.9  240  Luuk Van Basten Batenburg, North Harbour          65
   57   1:05:37  22.9  231  Phil O'Keefe, No club                             66
   58   1:06:32  22.5  183  Alan Fletcher, Auckland City Tri Club             67
   59   1:07:04  22.4  164  Alejandro Paredes, Auckland City Tri Cl…          69
   60   1:07:37  22.2  171  Paul Miller, Triathlon Tauranga                   70
   61   1:07:40  22.2  206  Peter Landon-Lane, Auckland City Tri Cl…          71
   62   1:08:34  21.9  205  Will Ellett, No club                              72
   63   1:08:52  21.8  195  Michael Buenaflor, No club                        73
   64   1:08:57  21.8  185  Hamish Ross, North Harbour                        74
   65   1:09:13  21.7  209  Blake Miller, Triathlon Tauranga                  75
   66   1:10:03  21.4  262  Joe Martin                                        77
   67   1:10:29  21.3  189  Wil Verar, Auckland City Tri Club                 78
   68   1:11:42  20.9  255  Jim Swanson, Act                                  80
   69   1:12:30  20.7  246  Kevin Barker, No club                             82
   70   1:13:32  20.4  221  Chris Buddle, No club                             83
   71   1:15:10  20.0  212  David Allen, No club                              84
   72   1:15:34  19.9  233  Hans Buwalda, Auckland City Tri Club              85
   73   1:17:30  19.4  187  Lachlan Wilson, No club                           87
   74   1:18:49  19.0  182  Shaun Houlahan, Auckland City Tri Club            90
   75   1:19:19  18.9  173  Ivan Sim, No club                                 91
   76   1:19:30  18.9  241  Ian Chapman, No club                              92
   77   1:21:38  18.4  168  Shaun Tan, No club                                93
   78   1:39:40  15.1  251  Tony Hartnett, Waitakere                          95

Female

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     59:43  25.1  242  Pip Meo, North Harbour                            35
    2     59:56  25.0  254  Molly Swanson, Act                                36
    3   1:01:39  24.3  261  Fiona Southorn, Whagarei                          46
    4   1:03:28  23.6  210  Vicki Wade, Tri-Sport Taupo                       53
    5   1:03:42  23.5  248  Lauren Hendrickson, Auckland City Tri C…          54
    6   1:04:28  23.3  232  Danielle Parkinson, North Harbour                 60
    7   1:04:51  23.1  257  Rhonda Lee, Waitakere                             62
    8   1:04:53  23.1  207  Elle Wintle, No club                              63
    9   1:06:46  22.5  217  Hannah Wells, North Harbour                       68
   10   1:09:15  21.7  165  Victoria Apablaza, No club                        76
   11   1:10:53  21.2  208  Kerry-Ann Harris, No club                         79
   12   1:12:07  20.8  234  Leticia Hughes, Waitakere                         81
   13   1:17:28  19.4  177  Kate Feickert, Triathlon Tauranga                 86
   14   1:17:31  19.4  186  Leticia Tovar, Auckland City Tri Club             88
   15   1:18:08  19.2  211  Pippa O'Regan, No club                            89
   16   1:26:02  17.4  162  Jaydene Cargill, No club                          94

XT

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     54:09  27.7  265  Dominic Dyer, None                                 3

M20-39

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     53:45  27.9  184  Michael Perree, North Harbour                      1
    2     53:55  27.8  175  Quentin Fogarty, Auckland City Tri Club            2
    3     54:13  27.7  259  Clarke Ellise                                      4
    4     54:42  27.4  250  David Lee, Taranaki                                6
    5     55:01  27.3  245  Michael Calway, No club                            8
    6     55:03  27.3  176  Hayden Moorhouse, Triathlon Tauranga               9
    7     55:18  27.1  266  Rob Dallimore, Auckland                           11
    8     56:20  26.6  256  Louis Fraysse, North Harbour                      15
    9     56:30  26.6  225  Sam Kettle, Hawkes Bay                            18
   10     56:35  26.5  269  Arian Hieliema, None                              20
   11     57:17  26.2  219  Ben Chidgey, Black Sands                          24
   12     57:23  26.1  260  Ivan Bartley, Act                                 26
   13     59:30  25.2  190  David Metcalfe, North Harbour                     34
   14     59:58  25.0  213  Reuben Tucker, No club                            37
   15   1:00:46  24.7  238  Chris Trent, No club                              41
   16   1:00:51  24.6  252  Jaroslav Bobak, North Harbour                     42
   17   1:01:05  24.6  160  Geoff Jorgensen, Auckland City Tri Club           45
   18   1:02:44  23.9  226  Matt Smith, No club                               48
   19   1:02:49  23.9  178  Chris Ludman, No club                             50
   20   1:02:55  23.8  197  Brian Astridge, Auckland City Tri Club            51
   21   1:04:03  23.4  223  David Musson, No club                             55
   22   1:04:04  23.4  270  Andrew Smith, None                                56
   23   1:04:06  23.4  244  Hernan Loureiro, No club                          57
   24   1:07:04  22.4  164  Alejandro Paredes, Auckland City Tri Cl…          69
   25   1:08:52  21.8  195  Michael Buenaflor, No club                        73
   26   1:08:57  21.8  185  Hamish Ross, North Harbour                        74
   27   1:10:29  21.3  189  Wil Verar, Auckland City Tri Club                 78
   28   1:17:30  19.4  187  Lachlan Wilson, No club                           87
   29   1:19:19  18.9  173  Ivan Sim, No club                                 91
   30   1:21:38  18.4  168  Shaun Tan, No club                                93

F20-39

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     59:43  25.1  242  Pip Meo, North Harbour                            35
    2     59:56  25.0  254  Molly Swanson, Act                                36
    3   1:04:28  23.3  232  Danielle Parkinson, North Harbour                 60
    4   1:04:51  23.1  257  Rhonda Lee, Waitakere                             62
    5   1:06:46  22.5  217  Hannah Wells, North Harbour                       68
    6   1:09:15  21.7  165  Victoria Apablaza, No club                        76
    7   1:17:28  19.4  177  Kate Feickert, Triathlon Tauranga                 86
    8   1:17:31  19.4  186  Leticia Tovar, Auckland City Tri Club             88
    9   1:26:02  17.4  162  Jaydene Cargill, No club                          94

M40-59

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     55:06  27.2  235  Richard Taylor, Triathlon Tauranga                10
    2     55:59  26.8  203  Marc Hughes, Waitakere                            12
    3     56:25  26.6  264  Neil Millar, Nhtc                                 16
    4     56:26  26.6  249  Steve Wenzlick, Triathlon Tauranga                17
    5     56:37  26.5  267  Scott Vaughan, Auckland                           21
    6     57:28  26.1  180  Tony Emett, Triathlon Tauranga                    27
    7     57:35  26.0  263  Mike Hardiman, Whangarei                          28
    8     57:47  26.0  159  Dreydon Sobanja, Auckland City Tri Club           30
    9     58:05  25.8  179  Nathan Livingstone, Auckland City Tri C…          31
   10     59:12  25.3  191  Ross Plumpton, Auckland City Tri Club             33
   11   1:00:11  24.9  181  Dave Logan, North Harbour                         38
   12   1:00:19  24.9  253  Tim Morrison                                      39
   13   1:00:40  24.7  247  David Mattson, Auckland City Tri Club             40
   14   1:01:00  24.6  268  Mark Richardson, No                               43
   15   1:01:03  24.6  222  Roger Spice, Auckland City Tri Club               44
   16   1:02:47  23.9  243  Mark Craig, North Harbour                         49
   17   1:04:14  23.4  192  Steve Williamson, Auckland City Tri Club          58
   18   1:04:37  23.2  237  Tim Jones, No club                                61
   19   1:05:20  23.0  194  Mark Robinson, No club                            64
   20   1:05:28  22.9  240  Luuk Van Basten Batenburg, North Harbour          65
   21   1:05:37  22.9  231  Phil O'Keefe, No club                             66
   22   1:07:37  22.2  171  Paul Miller, Triathlon Tauranga                   70
   23   1:07:40  22.2  206  Peter Landon-Lane, Auckland City Tri Cl…          71
   24   1:10:03  21.4  262  Joe Martin                                        77
   25   1:11:42  20.9  255  Jim Swanson, Act                                  80
   26   1:12:30  20.7  246  Kevin Barker, No club                             82
   27   1:13:32  20.4  221  Chris Buddle, No club                             83
   28   1:15:10  20.0  212  David Allen, No club                              84
   29   1:18:49  19.0  182  Shaun Houlahan, Auckland City Tri Club            90
   30   1:19:30  18.9  241  Ian Chapman, No club                              92

F40-59

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1   1:01:39  24.3  261  Fiona Southorn, Whagarei                          46
    2   1:03:28  23.6  210  Vicki Wade, Tri-Sport Taupo                       53
    3   1:10:53  21.2  208  Kerry-Ann Harris, No club                         79
    4   1:18:08  19.2  211  Pippa O'Regan, No club                            89

M60+

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1   1:06:32  22.5  183  Alan Fletcher, Auckland City Tri Club             67
    2   1:15:34  19.9  233  Hans Buwalda, Auckland City Tri Club              85
    3   1:39:40  15.1  251  Tony Hartnett, Waitakere                          95

MT

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1   1:09:13  21.7  209  Blake Miller, Triathlon Tauranga                  75

FT

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1   1:12:07  20.8  234  Leticia Hughes, Waitakere                         81

MU20

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1     54:39  27.4  188  Nicolo Oporto, North Harbour                       5
    2     54:49  27.4  228  Matthew Roets, North Harbour                       7
    3     56:07  26.7  193  Jack Robinson, North Harbour                      13
    4     56:19  26.6  236  BRAD CULLEN, No club                              14
    5     56:32  26.5  227  Joshua Chapman, Pohutukawa Coast                  19
    6     56:46  26.4  258  James Edwards, Whagarei                           22
    7     57:09  26.2  166  Flynn Barron, Auckland City Tri Club              23
    8     57:19  26.2  239  Cameron Low, No club                              25
    9     57:44  26.0  204  George Ellett, No club                            29
   10     59:10  25.4  224  Luke Meadowcroft, No club                         32
   11   1:01:53  24.2  229  Josh Knox, No club                                47
   12   1:03:18  23.7  199  Oscar England, North Harbour                      52
   13   1:04:23  23.3  230  Charlie Knox, No club                             59
   14   1:08:34  21.9  205  Will Ellett, No club                              72

FU20

Place    Time   Speed  Bib#               Name, City                     Overall Place
    1   1:03:42  23.5  248  Lauren Hendrickson, Auckland City Tri C…          54
    2   1:04:53  23.1  207  Elle Wintle, No club                              63

Timing and scoring with PocketTimer Pro for Android
from Stevens Creek Software